Dommare

Domare

Namn

Stad

Utbildning

Kontakt

Tobias Wallin

Stockholm

Lets Dance

Odd Vesterli

Stockholm

GPDIA Judge Examination

odd@vesterli.se

Hanna Demerud

Göteborg

NSDC Judge Examination

hanna.demerud@gmail.com

Åsa Jonsson

Vetlanda

NSDC Judge Examination

info@mikaellund.com

Mikael Lund

Vetlanda

NSDC Judge Examination

info@mikaellund.com

Patrik Ahlqvist

Borås

NSDC Judge Examination

Patrik.Ahlqvist@karlanders.se

Johann Silvhorn

Väröbacka

NSDC Judge Examination

johann.silvhorn@gmail.com

Hans Martin Vilberg

Hamar

NSDC Judge Examination

donn_johann@hotmail.com

Anders Thorvaldsen

Tollarp

NSDC Judge Examination

anders.eskilsson@enercon.de

Emilia Nilhzon

Skellefteå/Burträsk

NSDC Judge Examination

nilhzon@gmail.com

Ulrika Norell

Borlänge

NSDC Judge Examination

mintia94@hotmail.com

Ingalill Kvarnström

Karlstad

NSDC Judge Examination

angelstars@tele2.se

Lotta Onnerfelt

Hammarö

NSDC Judge Examination

lonnerfelt@gmail.com

Maria Rosenqvist

Eskilstuna

NSDC Judge Examination

maria.rosenqvist.torshälla@gmail.com

Åse Britt Vognild

Örebro

NSDC Judge Examination

asebritt.vognild@gmail.com

Tony Möörk

Örebro

NSDC Judge Examination

info@foxfusion.se

Kimberly Möörk

Örebro

NSDC Judge Examination

info@foxfusion.se


Detta är en lista med NSDC-certifierade domare.
De flesta av domarna har genomgått utbildning som inkluderar workshop med NSDC-bedömning och tentamen. Några av domarna har dansbakgrund med flera års bedömningsförmåga i andra danser.



Dans & Event Dalarna Handelsbolag


Tallåsvägen 28

794 33 ORSA


info@dansocheventdalarna.se

www.DansOchEventDalarna.se

Organisationsnummer: 969783-9398


Vi innehar F-skattebevis


Bankgiro 375-9461